Undertegnet avtale med helseministeren
07. des. 2016
07. des. 2016
6. desember signerte konsernsjef Arne Kristian Kolberg i Nortura en intensjonsavtale med helseminister Bent Høie. Nortura og helsemyndighetene skal samarbeide om bedre helse for folk flest, og Nortura skal fortsette i det sunne sporet med flere Nøkkelhullsprodukter, saltreduksjon og nye produkter med mindre mettet fett.
Avtalen heter Intensjonsavtale om tilrettelegging for et sunnere kosthold mellom matbransjen og helsemyndighetene. Intensjonsavtalen gjelder i fem år, og arbeidet skal evalueres mot slutten av perioden, med hensikt å forlenge avtalen for en ny periode.
Nortura-sjefen har allerede i flere år sittet rundt bordet i helseministerens gruppe for næringslivsledere på matområdet; og den nye avtalen er en videreutvikling av dette samarbeidet. Høie sier at avtalen reflekterer det gode arbeidet som pågår.
"Vi har drøftet for høyt inntak av henholdsvis mettet fett og sukker på de siste møtene. Reduksjon av mettet fett og sukker krever en annen tilnærming enn saltreduksjon", fortsetter helseminister Høie.
Fra vårt ståsted
På bildet her legger Arne Kristian Kolberg fram argumentene fra Nortura sitt ståsted på møtet i Helseministerens næringslivsgruppe.
Det viktigste som angår Nortura
Intensjonsavtalen omfatter seks innsatsområder, og for Nortura gjelder områdene 1, 3, 5 og 6:
1. Reduksjon av saltinnholdet i næringsmidler og reduksjon av saltinntaket i befolkningen gjennom saltpartnerskapet.
3. Reduksjon av mettet fett i næringsmidler og reduksjon av inntaket av mettet fett i befolkningen.
5. Påvirkning av forbrukeratferd for å bidra til bevissthet rundt helse og kosthold.
6. Monitorering av måloppnåelse som angitt i avtalen.
Leveranser fra bedriftene (produsenter som Nortura og handel):