Søk:

Velg språk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verktøylinje

Sterk framgang for Gilde

(Oslo, 26.08.10) Gilde går fram med fem prosentpoeng og beholder 7. plassen fra i fjor på Synnovate MMIs omdømmeundersøkelse.

Gilde- Dette er strålende, selv om vi gjerne skulle ha klatret noen plasser oppover. Målingen viser at det er sterk konkurranse i toppen og inspirerer oss til å jobbe videre for å nå helt til topps. Samtidig gleder vi oss over at vår andre sterke merkevare, Prior, klatrer fem plasser oppover og ligger nå på en 12. plass, sier kommunikasjonsdirektør i Nortura, Nina Sundqvist.

Gilde lå helt nede på en 70. plass i 2006 og har siden den gang klatret helt opp på 7. plass i fjor. Selv om plasseringen i år er den samme, er det en markert vekst i antall som liker merkevaren samtidig som færre misliker Gilde.

Spesielt innen reklame og informasjon scorer Gilde høyt, og ligger her oppe på en 4. plass.

- Vi ser at utviklingen går i riktig retning på de fleste områder, og at målbevisst jobbing har gitt resultater ute blant forbrukerne. At vi klarer å opprettholde vårt gode omdømme, er sterkt når vi har vært gjennom en tøff omstillingsprosess i konsernet.

Gratulasjoner går til Tine og Coop med henholdsvis andre og tredjeplass. Samvirket står tydeligvis sterkt her i Norge, og leverer kvalitetsvarer ut til de tusen hjem i en konkurranseutsatt tid, sier Sundqvist.
 

Omdømmemåling Gilde 2005 - 2010 (Synnovate/MMI)

MMI-måling 2005 - 2010